english

עפרה היקרה,
אני כותבת לך את מכתב זה בשביל להודות לך על העזרה העצומה שנתת לי. באתי אלייך עם פריצת דיסק במצב קשה עם כאבים בלתי נסבלים, כאשר סבלתי ממצב זה במשך חצי שנה. לאחר שתי זריקות אפידורל והמלצות של רופאים לעשות ניתוח, וכאשר שלא היה נראה שום שיפור משמעותי הגעתי אלייך, את לא הבטחת לי כלום אבל אמרת שננסה.
כבר אחרי שיעור ראשון הרגשתי הקלה. התהליך לא היה מהיר אבל כבר לאחר חודשיים הפסקתי לקחת כדורים נגד כאבים, ולאט לאט הרגשתי את עצמי שוב כמו בן אדם רגיל. יכולתי לתפקד ביומיום מבלי לחשוב על הכאבים שליוו אותי במשך המון זמן.
השיעורים שלך היו מאוד מקצועיים והיחס שלך היה מאוד אישי ואכפתי, הידע שרכשתי בזכותך עוזר לי בחיי השגרה ותורם לי לשמור על המצב שלי שמשתפר מיום ליום.
תודה לך שהחזרת לי את החיים שלי בחזרה,

באהבה ילנה.
אוגוסט 2016

עפרה,
אני מוצא לנכון לספר את הסיפור שלי כדי לעזור למי שנמצא במצב חסר האונים שהייתי בו כשהגעתי לסטודיו שלך; עם כאבים עזים בגב וברגל, תחושה רדומה ברגל, חוסר יכולת לעמוד על העקב, וחוסר שליטה על תנועה בכף הרגל ובבהונות (שכלל לא ניתן היה לי להניע אותן), כתוצאה מפריצת דיסק אגרסיבית, כאשר חלק מהדיסק התיישב על העצב.

הגעתי אלייך במצב שבו הרופאים אמרו לי באופן חד משמעי שאני חייב לעבור ניתוח. נבדקתי על ידי רופא אורתופד, פרופ' יגאל מירובסקי שנקט זהירות והורה לי לעשות בדיקות נוספות, כולל הפנייה לנוירולוג מומחה לפני ההחלטה הסופית לבצע ניתוח. הנוירולוג שבדק אותי יעץ לי באופן חד משמעי לבצע ניתוח, וזאת על אף שהוא ידוע בכך שאינו ממהר להמליץ על ניתוחי גב. שני אורתופדים נוספים שהתייעצתי איתם המליצו חד-משמעית על ניתוח והציעו את שירותיהם, תוך שהודיעו לי שרב הסיכויים שלא ניתן יהיה להחזיר את התנועה לכף הרגל.

במקביל ניסיתי טיפולים שמרניים יותר, כגון פיזיותרפיה, כירופרקטיקה, שיאצו, אוסתותרפיה, הידרותרפיה ומה לא. בין טיפולים אלה הגעתי לסטודיו שלך, וכבר מהטיפול הראשון הרגשתי הטבה. חשתי שהטיפול נכון ואת הפגנת ידיעות מופלגות בתחום, כולל התייעצות בספרות המקצועית, והדבר כמובן הוסיף לביטחון. בסופו של דבר החלטתי לא לגשת לניתוח ולשים יהבי בטיפולים שלך. השיפור היה מהיר ומעורר השתאות, והצער על האובדן התחלף בתקווה. לאחר כחודשיים ביקרתי שוב אצל פרופ' מירובסקי ולאור השיפור שחל המליץ לי להמשיך בטיפול במחשבת הגוף, ולהימנע מניתוח.

היום, אחרי שנה, שבמהלכה התמדתי בשיעורים שלך (וגם בכירופרקטיקה ושיאצו), מצבי השתפר ולא ניתן לנחש את המצב שהייתי בו. התנועה חזרה לכף הרגל ולבהונות, והכאבים לא מורגשים כמעט. אנו ממשיכים לעבוד ולהשתפר, אבל בהתחשב במקום שהתחלנו בו, אני אדם חדש, וחזרתי לפעילות מלאה כולל פעילויות ספורט.

אין לי מלים להודות לך על עזרתך המקצועית, המעורבות והאכפתיות שלך, האמונה שלך בשיטה ותמיכתך לאורך כל הדרך שנראה שהפכה לי לאורח חיים. תודה רבה,

דוד גילת
תל אביב, יולי 2016

אני בן 38 הסובל מבעיות גב כבר משלהי השירות בצה״ל. לפני שנה הסבל הגיע לשיא כאשר 3 חודשים של כאב הסתיימו בניתוח לפריצת דיסק, מספר חודשים אח״כ הגעתי לעפרה וולף.
עפרה הכניסה אותי לשגרה של טיפולים פעמיים בשבוע כאשר עם הזמן התחלתי לחזור לתפקוד.
המסירות הנאמנות ובעיקר המקצועיות של עפרה סייעו לי לעבור את התקופה הקשה הזו ולחזור עד כמה שניתן לחיי יומיום תקינים.

שי בן דוד
יולי 2014

אני בן 52 ובעברי עבר עשיר של בעיות גב ברמות שונות. מעולם לא ייחסתי לכך יותר מדי חשיבות "כמו שבא כך ילך " האמנתי.
שום דבר לא הכין אותי לאותו לילה אומלל בו התעוררתי עם כאבי תופת ברגלי השמאלית שהלכו והחמירו ובהמשך שיתקו אותי כליל, הלכתי כפוף, לא ישנתי בקיצור מת מהלך. האבחנה הייתה פריצת דיסק, בלטים, פגיעה נוירולוגית ורגל שמאל חצי משותקת שרק ניתוח יקל או יעזור במעט. חד משמעי רק ניתוח!
פחדתי.. סיפורי ניתוח גב אף פעם לא רוממו את מצב הרוח של אנשים עם בעיות גב. ואז פגשתי עו"ד מפורסם שראה אותי וצרח שגם הוא היה בסרט הזה בדיוק, היה מושבת חודשים וחיפש פתרונות שהם לא ניתוח ומצא אותם בדמות עפרה וולף.
אוקי אמרתי מה יש להפסיד... ומסתבר שזו הייתה החלטה שהצילה את חיי.
כבר אחרי הטיפול הראשון הצלחתי לשכב בפעם הראשונה לאחר חודשים, ומשם הפלא המשיך.
היום 5 חודשים אחרי, הצליעה כמעט נעלמה, החיים חזרו למסלולם, היום אני עושה הכול ללא שום מגבלה והכי חשוב ללא ניתוח!

אבי בן דור
אפריל 2011

לעופרה היקרה,

הגעתי אל הסטודיו שלך לאחר שנתיים של מכאובים וייסורים שקשה לתארם. התכווצויות חזקות בשרירי הרגליים וזרמים חשמליים מהירכיים עד לקרסוליים שאינם נותנים מנוח, שיבשו את ימי ולילותיי.
מהיום שבו הובחן הבלט בחוליות המותניים שלי, טולטלתי מכירופרקט אחד לשני, דרך עושי ניסים למיניהם. לכולם הגעתי מלא ציפיות, עייף, כואב, מצפה לניסים. איש מהם לא עזר לי.
כמוצא אחרון הגעתי לפרופסור יזהר פלומן מבי"ח אסותא, מומחה לניתוחי גב. הוא המליץ על ניתוח וכששאלתי אם אין דרך אחרת, הוא שלח אותי אליך.
אתה אומנם יותר מדי עסוק ולא תמצא את הזמן והרצון להתעמל, אבל אם תרצה ותתמיד, עופרה תוכל לעזור לך, הוא אמר. הגעתי סקפטי לסטודיו שלך בתל- אביב. כבר בפגישתנו הראשונה נטעת בי תקווה.
בקול נחוש, ללא היסוס, הבטחת לי שתוך חודשיים שלושה ארגיש הרבה יותר טוב עד שכאבי יחלפו לחלוטין. אין אדם שהגיע הנה ולא הצלחתי לעזור לו, אמרת בבטחה.
אני, נאחז בכל תקווה, מצפה ללילה אחד ללא כאבים, שמתי את מבטחי בך והפקדתי את חוליותיי המיוסרות בידיך.
היום, שנה בדיוק לאחר שנשכבתי על המזרון בסטודיו שלך, מציית בהתמדה לכל הוראותיך, אני אדם חדש.
במסירות אין קץ, בנחישותך לעזור לי, לימדת אותי איך לתפקד נכון בחיי היום יום, איך ללכת, איך לשבת, לשכב לישון ולקום משינה, איך לפעול במצב של כאבים ובעיקר חיזקת את שרירי המנוונים וגרמת שכאבי חלפו.
כבר לאחר חודש הרגשתי הטבה משמעותית ומאז מצבי הלך והשתפר פלאים.
אני קורא לך "המלאך שלי" כי השבת את הצבע ללחיי, את השינה ללילותיי, החזרת אותי לחיים שהיו לי קודם.
היום, גם כשאני מרגיש אדם חדש, אני ממשיך להתעמל בהדרכתך ויודע שאין תחליף לטיפולך המסור.

חזקי ואמצי והמון תודות
עו"ד אדי שגיא
מאי 2010

השיעורים של עפרה הם ההתעמלות היחידה שממש נוסכת בי ביטחון. כבר אחרי שיעורים ספורים, הרגשתי איך הגב מתייצב ומוקדי החולשה והכאב שלו מתפוגגים.
הגעתי עם התחלואים המוכרים של "עובדי מחשב", כאלה שמבלים שעות מדי יום בישיבה מול מסך, מחשב או טלוויזיה (וגם לא מגיעים חלילה ברגל לעבודה או לקומה השלישית). זו שגרת חיים שלא יכולתי או רציתי להפסיק.
מה שרציתי שייפסק הוא הפחד מפני הימים האלה, שבהם הצוואר נתפס, או הגב מתעקם ומסרב להתיישר, מרתק אותי למיטה ולכדורים. אבל בעקבות "מחשבת הגוף" של עפרה המקרים האלה, וגם החרדות מפניהם, חלפו. גם אם בתחילת הדרך לא הבנתי איך תרגול עדין שכזה, בלי לחץ, שאפילו לא גורם להזיע, יכול להועיל – הרי שקיבלתי תוך זמן קצר הוכחה מלאה לכך. איכות החיים שלי השתפרה לאין ערוך.

תרצה פלור, תלמידה

עפרה

חסכן אני במילים אך אומר לך רק זאת
התחלתי להתעמל אצלך עם גוף נוקשה וכבוי,
והיום גופי גמיש וחי הכול בזכות מורה מצוינת ומקצועית לעילא.
באים לשיעור עייפים מיום עבודה ומסיימים רעננים ומלאי חיוניות כאשר אין שעור הדומה לקודמיו.
שעורי ההתעמלות בהדרכתך הם בין הדברים הטובים שקרו בשנים האחרונות ועל כך נתונה לך תודתי וברכתי.

איציק

עפרה

מזה שנים שאני נהנה משיעורי ההתעמלות ומקפיד לא להחמיץ, ואכן התוצאות מדברות בעד עצמן.
כנראה ששלוב התרגילים, מן הקל אל הכבד והכול במהלך אחד רצוף ומתמשך אכן פתר את בעיות הגב המעיקות ובכלל, ההרגשה לאחר השיעור היא של קלילות וגמישות, תכונות שבגילי המתקדם אינן מובנות מאליהן ואין לזלזל בחשיבותן.
המשיכי בפעילותך המבורכת, נראה לי שנכונו לנו עוד הרבה שנים טובות יחד.

תודה
קובי

עופרה,

אני מתעמלת אצלך כבר 13 שנה. כאשר הגעתי אליך הייתי במצב פיזי ונפשי ירוד. כשהתחלתי להתעמל, הבנתי מהר מאוד שכל פעילות גופנית שעשיתי לפניך לא הביאה לי הרבה תועלת. היה לי קשה בהתחלה.
הרגשתי שהגוף שלי נוקשה, לא מגיב. הסתכלתי על שכנותי וראיתי איזו גמישות, איזו קלות. הייתי ממש מתוסכלת. אמרת לי תמיד: לא לוותר!! ולא להתייאש!! ואכן, במשך השנים ובעבודה קשה, הגעתי גם אני להישגים. אם אני מגיעה לשיעור שלך עייפה או בלי מצב רוח, בתום השיעור, הרגשתי הכללית משתפרת, אני מרגישה חיוניות בכל הגוף וכאילו נעשיתי צעירה ב- 10 שנים. אני חייבת לך הרבה תודות שלא ויתרת לי.
הבנתי בעבר ואני מבינה גם היום, עד כמה אני זקוקה לאימון הגופני בהדרכתך ועד כמה חשוב לי להתמיד ולבוא לשיעורים שלך.

ישר כוחך, המשיכי כך!!
מתלמידתך הנאמנה
יונה נדיר
אפריל 2010

עופרה שלום,

"ההתעמלות אצל עופרה החזירה לי את הגמישות וטווחי התנועה בגוף שהלכו ואבדו אט אט בעקבות שנים של שעות עבודה רבות ליד השולחן.
עמוד השדרה התגמש, שרירי הבטן והרגליים התחזקו והיציבה השתפרה ללא היכר.
כיום, לאחר כשנתיים, אני מבצע תנועות ששנים לא יכולתי לעשותן.
כחומר ביד היוצר, מעצימה עופרה מדי שיעור את החיות בגופי!"

בהצלחה,
יורם